Vene Erakond pakub sotsidele koostööd

 (27)
Vene Erakond pakub sotsidele koostööd
Foto: Taavi Arus

Eile toimunud istungil arutas Vene Erakonna Eestis (VEE) juhatus hiljutist Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) üleskutset mitte-eestlastest kodanikele ja otsustas algatust toetada.

Erakond tegi seetõttu ettepaneku alustada parteidevahelisi konsultatsioone, kus teemaks on kogukondade vastasseisu ületamine ning ühiskonna konsolideerimine, et luua kõikidele Eesti elanikele sõltumata nende rahvusest ja emakeelest paremad võimalused ühiskondlikus ning poliitilises elus osalemiseks.

VEE esimees Stanislav Tšerepanov ütles ERR-i uudisteportaalile, et ei välista ka SDE-ga liitumist, kui mõlemad osapooled on sellest huvitatud. "Eelkõige oleme huvitatud liitlastest, et oma programmi ellu viia."

"Meil on igati hea meel nii kaaluka võimaliku liitlase ilmumise üle. Seepärast olemegi otsustanud sotsiaaldemokraatide ettepanekule reageerida ja neile koostööd pakkuda."

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser ütles, et kuna ka sotside huvi on venekeelse valijaskonna seas oma toetust kasvatada, on igasugused koostöövõimalused Vene Erakonnaga Eestis väga teretulnud, kaasa arvatud erakonna liitumine sotsidega.

"Kindlasti on Vene Erakonnas Eestis selliseid poliitikuid, kes näeksid ennast Eesti poliitikas ka tulevikus ja kui nad otsivad võimalust oma soovi teostada näiteks läbi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, siis me oleme vägagi valmis sellel teemal rääkima," ütles Mikser ERR-i uudisteportaalile.

Mikser ütles, et delegatsioonide tasemel erakonna liitumisest veel juttu ei ole olnud, kuid ta peab seda tulevikus kindlasti mõeldavaks.