Vello Pettai: Keskerakonna kahe leeri heitlus jätkub ilmselt juhatuses

 (22)
Vello Pettai
Vello PettaiFoto: Taavi Arus

Keskerakonna uues juhatuses jagunevad Edgar Savisaare ja Kadri Simsoni toetajad pooleks, mis toob ilmselt kaasa selle, et erakonna siseheitlus pole veel lõppenud, leiab Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai.

Pettai ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et Savisaare ülekaal oli tõeliselt napp, ta kogus vaid 55 häält rohkem kui Simson, vahendas ERRi uudisteportaal.

"See on üks tasavägisemaid heitlusi, mida me oleme erakondade seas näinud. See näitab, et erakond on kahe suure figuuri või koolkonna vahel lõhenenud. Savisaare ülesanne on neid kahte osa koos hoida ja ikkagi edasi viia."

See, kuidas Savisaar aseesimehi valis [Jaanus Karilaid, Siret Kotka, Olga Ivanova ja Yana Toom], näitab Pettai sõnul selgelt, et Savisaar kindlustab sellega oma positsiooni.

Juhatusse osutusid valituks Jüri Ratas (571), Mailis Reps (458), Aadu Must (392), Enn Eesmaa (388), Kalev Kallo (361), Siret Kotka (333), Mihhail Kõlvart (320), Taavi Aas (313), Jaanus Karilaid (299), Mihhail Korb (290), Priit Toobal (286), Olga Ivanova (281), Yana Toom (268) ja Jaak Aab (242). Sulgudes on toodud toetushäälte hulk.

Kuigi Kadri Simson juhatusse ei kandideerinud on tal seal partei eeskirjade alusel koht garanteeritud, kui ta jätkab Keskerakonna riigikogu fraktsiooni juhina.