Veel üks kiri: ka Rait Maruste saatis Reformierakonna juhatusele väga kriitilise avalduse

 (208)
Riigikogu põhiseaduskomisjon
Rait MarusteFoto: Tiit Blaat

Eelmise riigikogu koosseisu põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste saatis sel nädalal Reformierakonna juhatusele äärmiselt teravasisulise kirja, kus ta heitis kaaslastele ette partei personalipoliitikat uue valitsuse moodustamisel ja ta kunagiste parteid päästvate tegude unustamist.

Kuigi Delfi ja Eesti Päevalehe käsutuses seda kirja veel pole, on nii kirja autor kui mitmed juhatuse liikmed tunnistanud, et selline kiri on laekunud, kuid seda ei soovita avalikkusega jagada.

Mitu juhatuse liiget on tunnistanud, et sel kirjal on mitu mõõdet. Neist sõnadesse on valatud pahameel, millistel alustel määrati Reformierakonna ministrid ametisse. Lisaks olevat Maruste imestunud, et kui ta paar aastat tagasi aitas ametist lahkunud justiitminister Kristen Michali heaks avalikkuse ees paremat mainet koguda, siis enne riigikogu valimisi oli see unustatud ja talle ei soovitud valimisnimekirjades tõusta positsioonile, mis talle tagaks koha parlemendis.

"Ta otsib rakendust ja tahaks olla parlamendis," oli ühe kirjaga kursis oleva reformierakondlase napp kommentaar Maruste kohta.

Eile avalikustasid Eesti Päevaleht ja Delfi Kaja Kallase kirja Reformierakonna riigikogu fraktsioonile, kus ta heitis ette naiste tahaplaanile lükkamist ja riigikogu rahanduskomisjoni esimehe määramist.