VEE nõuab kiiret kodanikkonna laiendamist

 (84)
Eesti passid
ETA FOTO

Vene Erakond Eestis nõuab, et Eesti kodakondsus antaks kõigile alaliselt Eestis elavatele isikutele, et need saaks osaleda septembris toimuvad euroreferendumil.

Vene Erakond Eestis leiab, et kodakondsuseta Eesti alalistel elanikel peab olema võimalus saada Eesti kodakondsus kiirendatud korras veel enne septembris toimuvat referendumit Eesti Euroopa Liitu astumise küsimuses, teatas ETAle Vene Erakond Eestis esimees Stanislav Tšerepanov.

Eestis toimub euroreferendum tänavu 14. septembril.

Neli vene erakonda pidasid 21. detsembril oma ühinemiskongressi, mille tulemusel erakond Eestimaa Ühtsus, Vene Balti Erakond Eestis ja Vene Ühtsuspartei liitusid Vene Erakonnaga Eestis.

Kongressil osalenud valisid erakonna uueks esimeheks Stanislav Tšerepanovi, kes seni oli Vene Balti Erakonna Eestis esimehe kohusetäitja. Erakonna aseesimehed on senise Vene Erakond Eestis esimees Nikolai Maspanov ja endine erakonna Eestimaa Ühtsus juht Igor Pissarev.

Maspanov on öelnud, et kõigil neljal erakonnal oli seni keskmiselt 1200 liiget, seega on uuel parteil kokku üle 4000 liikme.

Lisaks uuele ühinenud vene erakonnale tegutseb Eestis veel Eestimaa Ühendatud Rahvapartei.