Värske eurosaadik Padar: vaimu üle kurta ei saa

 (24)
Värske eurosaadik Padar: vaimu üle kurta ei saa
Foto: Ilmar Saabas

Homme koguneb ametlikult esimest korda uus Euroopa parlament. Värske eurosaadik Ivari Padar kinnitab, et vaim on valmis ning tegelikult on tema fraktsioon Brüsselis kohtunud juba nelja nädala jooksul.

„Vaimu üle kurta ei saa, vaim on alati värske,“ kinnitas Ivari Padar ja selgitas, et sotsiaaldemokraatide fraktsioon on Brüsselis koos käinud ja eeltööd teinud juba neli viimast nädalat, peaaegu alates valimistest.

„Esimesel nädalal lepitakse kokku komisjonid, see on selle nädala teema. Rohkem nagu sisse elamine, sisuline töö algab alles augusti viimasel nädalal,“ rääkis Padar Delfile.

Ka muidu edeneb enda sisse seadmine Brüsselis tasapisi: „Viis aastat on siin seda tööd juba tehud, siin on inimesed, kes on tööga kursis ja nende seast saabki meeskonna kokku panna.“

Järgmisel nädalal valib parlamendi uus koosseis endale presidendi, asepresidendid ja kvestorid. Samuti leiavad aset esimesed parlamendikomisjonide asutavad koosolekud. Lisaks tehakse kokkuvõte Tšehhi eesistumisest ning Euroopa Ülemkogu tulemustest ja arutatakse Rootsi eesistumise tegevuskava. Samuti tähistatakse otsevalimistel valitud Euroopa Parlamendi 30. aastapäeva.