Varek: Keskerakond vajab uut verd ja natuke teistsugust suhtumist

 (78)
Toomas Varek ja Jüri Ratas
Foto: Ilmar Saabas

Keskerakonna liige Toomas Varek lausus, et ta küll ootab ära Jüri Ratase seisukohad erakonna arendamiseks, ent tõenäoliselt ta toetab Ratast uue Keskerakonna esimehena.

Varek lausus, et Keskerakond vajab uut verd ja natuke teistsugust suhtumist. "Näen, et elu läheb edasi ja on vaja uut põlvkonda," lausus Delfile Varek, kelle sõnul on 33aastane Ratas just sobivas vanuses, et seda muutust tuua.

Ratase suureks tugevuseks pidas Varek tema teadmisi kohalike omavalitsuste eluolust. Tallinna endine linnapea Ratas on tema sõnul külastanud Eesti kõiki omavalitsusi ning tunneb omavalitsuste olukorda. Omavalitsustes tegutsevad keskerakondlased omakorda tunnevad Ratast ja Varek arvas, et seetõttu võivad paljud neist Ratast ka toetada erakonna kongressil.

Erakonna esimehe valimistulemusi ta ennustada ei soovinud, aga ta arvas, et Ratasele näidatav toetus tuleb arvestatav.

Varek arvas, et Ratase kandideerimine võib avada ukse veel teistelegi kandidaatidele erakonna juhi kohale ning see tegi talle vaid rõõmu.

Kas aga Keskerakond saab ikka hakkama, kui Edgar Savisaar pole enam selle juht? Varek arvas, et saab. "Tuleb mõelda positiivselt, ei tohi pead norgu lasta," leidis Varek. Ka Savisaarelt on tema sõnul palju õppida, näiteks seda, kuidas raskest olukorrast välja tulla.