Vano Allsalu: kunstis on jõudu, aga selle sõnum tuleb viia inimesteni

 (12)
Vano Allsalu: kunstis on jõudu, aga selle sõnum tuleb viia inimesteni
Vano Allsalu, Andres EilartFoto: Priit Simson

Paides toimunud arvamusfestivali üks kõige põnevamaid teemasid oli "Kunst kui kõige võimsam arvamusavaldus" ning teema olulisust rõhutas ka vestlusringis osalenud kunstnike liidu president Vano Allsalu.

Vano Allsalu rääkis ETV saates "Suvekultuur", et koos Eiki Nestori ja Eesti Päevalehe ajakirjanike Andres Eilarti ja Priit Simsoniga toimunud arutlus oli väga meeldiv ja tore. "Värskes õhus, Tallinnast kaugel mahedas augustiõhtus rääkida kunstist. Kui erinevate lavade teemaderingi võib kokku võtta sõnadega "erinevad poliitikad", siis meie ei rääkinud õigupoolest kunstipoliitikatest, vaid nagu arutelu pealkiri ütleb, siis kunsti mõjujõust ja inimlikust sisust ja niisuguses positiivses võtmes arutelus, kus osalesid veel Eiki Nestor, Andres Eilart ja Priit Simson sai kokku võetud, põrgatades kunsti teemat muusikaga, kirjandusega."

Küsimusele, kas kunstnikel on tänapäeva Eestis piisavalt mõjujõudu, vastas Allsalu, et kunstis on jõudu ja kunstnikud kahtlemata seda jõudu kannavad. "Aga kas see jõud ja sõnumid jõuavad publikuni ja inimesteni piisavalt, selles võib kahelda, selles osas on arenguruumi," märkis Allsalu. "Märksõnaks, mis seda probleemikat kokku võtab, on kunstiteadlikkus. Me peame tegelema kunstiteadlikkuse tõstmisega," võttis kunstnike liidu president arutelu kokku.

Küsitlus #118543