Vanglad ei luba koroonaviiruse tõttu ajutiselt vangidel lähedastega kohtuda

 (108)
Viru vangla
Vangla.Foto: Andres Putting

Täna teatati, et koroonaviiruse nakkusohu tõttu ei võta Tartu, Viru ja Tallinna vangla esmaspäevast vastu uusi kokkusaamistaotlusi.

Märtsikuusse juba plaanitud kokkusaamisi esialgu ära ei jäeta. Vangla jälgib pidevalt viirusohu olukorda ning teeb märtsikuu kohtumiste võimaliku tühistamise osas otsuse jooksvalt.

Kokkusaamise piirangud ei kehti vangistusseaduse paragrahv 26 nimetatud isikutele, st kinnipeetava kaitsjale, advokaadist esindajale, vaimulikule, oma riigi konsulaartöötajale ning tõestamistoimingu tegemiseks notarile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!