Vangide näljastreik on hääbumas

 (24)
Toidu valmistamine Tallinna vanglas

Detsembri alguses uue vangistusseaduse vastu protestiks söömisest keeldunud vangidest on enamik kolmapäeva õhtuks taas sööma hakanud, 1500 streiki alustanud kinnipeetust keeldub nüüd toidust vaid 444.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja teatel keeldus kolmapäeval Tallinna vanglas, keskvanglas ja Rummu vanglas söögist kokku veel vaid 444 vangi, samas kui varem oli näljastreikijad ligi 1500.

Peaaegu nädala väldanud näljastreik möödus Eesti vanglates suhteliselt rahulikult, vaid Viljandi noortevanglas läks streik üle kinnipeetavate mässuks.

Vangidele keedetud toiduportsjonid jõudsid näljastreigi ajal vanurite ja teiste abi vajavate inimeste lauale. Oma menüüd said täiendada tugikeskus Ema ja Laps, tugikeskus Tootsi Tuba, laste tugikeskus Asula tänaval ja kodutute varjupaik Männikul.

Vangid pole rahul, et uue seadusega keelati neile pakkide saatmine ja piiratakse rahasaadetisi. Pakkides jõudsid justiitsministeeriumi andmeil vanglatesse uimastid. Saadetud rahast läheb pool nüüd kinnipeetava tekitatud kuriteo kahju hüvitamiseks, 20 protsenti hoiustatakse vabanemistoetuseks ja 30 protsenti saab vang kätte.