Vane: jalgrattakiivri kasutamine peaks olema kõigi enda otsustada

 (42)
Villu Vane
Villu VaneFOTO: RAIGO PAJULA

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane sõnul ei tohiks jalgratturitele kiivri kandmist seadusega peale suruda, see peaks jääma igaühe enda otsustada.

Vane sõnul on kiivri kandmisel nii poolt- kui vastuargumente ja selles küsimuses puudub ühtne seisukoht, vahendab ERR. "Selge on see, et kiivrist on abi, aga ka see, et kiiver iga õnnetuse puhul ei päästa," kommenteeris Vane.

Liikluseksperdi sõnul on praegune seadustik kiivrikandmise koha pealt piisav ning pigem tuleks keskenduda liikluskeskkonna ohutumaks muutmisele ja selgitustööle.

Vane hinnangul võiksid kiivrit kasutada lapsed ja täiskasvanud sportides, muul juhul võiks kiivri kasutamise vajalikkus olla inimese enda hinnata.

"Kui on tõesti lühike maa, või ka tee selline, kus sõidukeid ei ole, kas siis kiivrit on nii häda pärast vaja?" küsis Vane.

Praegu on kiivri kandmine kohustuslik kuni 16aastastele ratturitele ja mopeedijuhtidele, kuid selle eest karistust määrata ei saa. Seoses kevadise valitsusevahetusega jäid muudatused soiku, kuid on nüüd taas elavnemas.