Vandeadvokaat Robert Sarv: Kallasele tehtud ähvardus pole maitsetu huumor või rumalus, see on tõsiseltvõetav


Kaja Kallas
Kaja KallasFoto: Oliver Tsupsman

Vandeadvokaat Robert Sarv hindab Kaja Kallasele tehtud virtuaalse ähvarduse kõhedaks ning halvas mõttes tõsiseltvõetavaks.

Poliitikute ähvardamine raskete sõnadega pole esmakordne nähtus: näiteks sel kevadel sai ebameeldiva kogemuse osaliseks Martin Helme, kellele kirjutati: “Tere t***pea! Loodame et su elu väga pikaks ei jää!!! Või tuleb seda lühendada! Debiilik”.

Toona otsustas prokuratuur menetluse lõpetada - leiti, et mainitu elluviimine polnud reaalne, ning et sõnumi kirjutanud inimene tegi lihtsalt rumalat nalja.

Kuidas suhtuda aga Kaja Kallase juhtumisse, kus teda ähvardati seksuaalse ja füüsilise väärkohtlemisega?

Vandeadvokaat Robert Sarv peab Kaja Kallasele läkitatud sõnumeid tõsiseltvõetavaks. "Ähvarduse ülesehitus, detailsus, agressiivsus ja jõulisus annavad alust suhtuda sellesse väga tõsiselt," sõnas Sarv Delfile. "Mitte miski ei viita maitsetule huumorile või hetkeemotsioonist kantud rumaluse väljendamisele. Teksti lugemine tekitab kõheda tunde ning paneb mõtlema, kuidas sellises olukorras turvalisus tagada. Politsei saab kontrollida sõnumite saatmisega seotud fakte ja siis otsustada, kas asi väärib uurimist."

Kallast ähvardanud isik on siiani identifitseerimata, täpsemaid asjaolusid politseil hetkel jagada pole.

Ähvarduse tekst allpool:

Kaja Kallasele kirjutatud ähvardused.