Vandaalid rüüstavad kaatreid

 (10)

Kahe viimase nädalaga on kurjategijad lõhkunud või rüüstanud paljusid Haapsalu jahtklubi kai ääres peatunud merekaatreid ja jahtlaevu.

Haapsalu linnavolikogu liikme ja ettevõtja Sulev Saarevälja kaatrisse on selle aja jooksul sisse murtud kaks korda. Purjetaja Vaiko Vooremaa, kelle jaht seisab sama kai ääres, ütles, et omanik peaks hoolitsema sadamavalve eest, kirjutas Eesti Päevaleht.

“Jahisadama väravad on pärani lahti ja sinna võib sõita, kes aga tahab. Praegu on üldse segane aeg, varastatakse kõike ja kõikjalt,” nentis Vooremaa. “Olen kuulnud, et sees on käidud üheksas paadis.”

Haapsalu Jahtklubi nõukogu liige Kurmet Ossip leidis, et jahid ja kaatrid on sadamas omaniku riisikol. “Ega ettevõte vastuta ka parklas parkivate sõidukite eest,” märkis Ossip. “Millegipärast käiakse seal rohkem lõhkumas kui varastamas. Just meie sillal, mitte mujal.”

Politseile on avalduse varguse või lõhkumise kohta teinud viis veesõidukiomanikku. Politsei avaldas lootust, et lähiajal õnnestub vandaalitsejad tabada.