Vana-aasta õhtul lõpetab ühistransport töö enne südaööd

 (77)
 Ilutulestik möödunud aastal.
Ilutulestik möödunud aastal. Foto: Taavi Sepp

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase graafiku järgi, kuid viimased väljumised liinide algpeatusest on kell 23. Seega lõpetab ühistransport sel aastal veel enne südaööd.

31. detsembril toimuvad liinide mõlema sõidusuuna algpeatustest viimased graafikujärgsed väljumised kuni kell 23. Ühissõidukid sõidavad kõigil liinidel lõpp-peatuseni. Hilisemaid graafikujärgseid väljumisi liini algpeatustest enam ei toimu ja ühissõidukid sõidavad tühisõidul garaaži või depoosse.

Samal ajal lastakse üle linna ilutulestikku, kuigi linna tulevärgist jäävad ilma Kristiine ja Nõmme linnaosa.

Mitme ilutulestiku korraldamise eesmärk on tagada turvalisus, võimalus minna vaatama ilutulestikku kodu lähedale ja sama ajal hoida üksteisest piisavat distantsi.

Linnapea Mihhail Kõlvarti (KE) sõnul soovib linn eri paigus toimuvate ilutulestikega pakkuda alternatiivi omaalgatuslikele aastavahetuse kogunemistele, kus ohutuse ja vajalike abinõude järgimist keegi ei ohja.

Aastavahetuse ilutulestikud toimuvad Haaberstis Õismäe tiigi ääres, Lasnamäel Lindakivi väljaku läheduses ja Tondiloo pargis, Kesklinnas Reidi tee ääres, Põhja-Tallinnas Stroomi rannas, Pirital teletornist ja Mustamäel Männi pargis.

1. jaanuaril 2021 liiguvad Tallinna ühissõidukid pühapäevase sõiduplaani alusel.