Van der Linden seotud Vene tööstuspargiga

 (152)
Rene van der Linden
Päevaleht/Pressifoto

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee president Rene van der Lindeni võimalikud finantshuvid Venemaal on seotud Vladimiri oblastis rajatava tööstuspargiga. Van der Linden on Venemaale tööstusparki rajava firma Hall & Noble House Holding vaatlejate nõukogu esimees.

Riigikogu liige Marko Mihkelson ütles pressikonverentsil, et ENPA presidendil Rene van der Lindenil võivad olla majandushuvid seoses tööstuspargi rajamisega Vladimiri oblastis Sobinski rajoonis, mille investeeringute kogumaht küündib 8 miljardi eesti kroonini ehk u 500 miljoni euroni.

„ENPA president Rene van der Linden on oma ametlike Venemaa-visiitide jooksul kahel korral viimase aasta jooksul külastanud Vladimiri oblasti Sobinski rajooni ja tutvunud selle tööstuspargi rajamise eeltöödega. 2. juunil võttis ta ka osa tööstuspargi projekti nurgakivi panemisest, asetades nurgakivi ise müüri,” rääkis Mihkelson.

Vene internetilehtedel kättesaadaval videol on näha Lindenit tööstuspargi projekti avamise puhul kõnet pidamas. „Ma võin teile isiklikult kinnitada, et ma tunnen end selle regiooni ja selle projektiga väga seotuna,” ütleb van der Linden seal.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.