Vallavanem: Kiislerist saab linnastumisminister

 (23)
Vallavanem: Kiislerist saab linnastumisminister
Foto: Ilmar Saabas

Regionaalministri kavandatav haldusreform võib kaasa tuua maainimeste esindatuse vähenemise loodavas Võrumaa omavalitsuse volikogus, kardavad vallavanemad. „Otsustamine läheb inimese juurest kaugemale,” ennustas Haanja vallavanem Juri Gotmans. „Toimub ääremaastumine.”

Misso vallavanem Lembit Sikk soovitab regionaalministri Siim Kiisleri ametikoha linnastumisministriks ümber nimetada, sest väljapakutud reformikava loob paremad arengutingimused linnadele, kirjutab Võrumaa Teataja.

Sikk ennustab, et missolastel tuleb tulevikus linnaskäikudele rohkem raha kulutada, sest vaevalt ametnikud kodaniku juurde tulevad.

Ka arvab ta, et suures omavalitsuses langetatakse koolide sulgemise otsuseid külmaverelisemalt ning määravaks ei saa mitte kohalike huvid, vaid raha.

Sikk ei usu, et haldusreform maainimeste olukorda parandab ja neile avaliku teenuse kättesaadavamaks teeb.

„Kui keegi tõestab, et Siku pärast ei saa inimesed praegu teenust ja Võru või Vastseliina all saab, siis olen valmis kohe ameti maha panema,” kuulutas ta.

Reformikava elluviimisega läheb väga kiireks, kuna riigikogu peaks selle juba aprillis seadusena vastu võtma, kui valitsus soovib 18. oktoobri valimiste järel Eestis vaid 15 valda ja viit linna näha.