Valitsus toetab koroonaviiruse tõttu elu kaotanud Narva arsti perekonda 50 000 euroga

 (97)
Valitsus toetab koroonaviiruse tõttu elu kaotanud Narva arsti perekonda 50 000 euroga
Kollaaž

Valitsus otsustas täna kabinetinõupidamisel toetada COVID-19 haiguse tõttu elu kaotanud Narva haigla anestesioloogia- ja intensiivraviosakonna juhataja Aleksandr Tšernjonoki perekonda.

Valitsus reservist antakse Tšernjonoki pere toetamiseks 50 000 eurot.

Rahaeralduse teeb valitsus oma istungil pärast seda, kui sotsiaalministeerium on esitanud rahandusministeeriumile asjakohase taotluse.

"On lahkunud hinnatud arst ja spetsialist, Narva haigla anestesioloogia- ja intensiivraviosakonna juhataja Aleksandr Tšernjonok, kes jäi kaotajaks võitluses koroonahaigusega. Aleksandr Tšernjonok oli lahke ja ääretult töökas kolleeg, olles alati toeks oma osakonna töötajatele," teatas Eesti anestesioloogide selts 17. detsembril Delfile.

Narva haigla ülemarst Pille Letjuka ütles, et meditsiinitöötajad ei erine kuidagi tavainimestest. "Nii nagu teised võivad koroonaviiruse tõttu surra, on selline risk ka arstidel," nentis ta.

Tšernjonok täitis oma töökohustusi ja ravis patsiente Narva haigla intensiivraviosakonnas kuni ise koroonasse haigestumiseni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!