Valitsus praguneb: Ossinovski kutsub reformierakondlase nõukogust tagasi

 (90)
Jevgeni Ossinovski
Jevgeni OssinovskiFoto: Priit Simson

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski on palunud homseks hommikuks ette valmistada reformierakondlasest riigikogu liikme Peep Aru Viljandi haigla nõukogust tagasikutsumise eelnõu.

Ministril on õigus kutsuda liikmeid tagasi. Ossinovski viitab eelnõus õiguskantsleri seisukohale, et riigikogu liikmete kuulumine nõukogudesse on põhiseadusevastane.

Delfi teada kavatsevad ka teised sotsidest ministrid oma haldusalas olevate riigiettevõtete nõukogudes istuvad riigikogulased tagasi kutsuda. Vaid Reformierakond nimetab riigikogu liikmeid riigiettevõtete nõukogudesse.

Riigikogu liikmete nimetamine riigifirmade nõukogudesse on valitsuskoalitsioonis kujunenud suureks tülikohaks, sest sotsid ja IRL peavad seda põhiseadusevastaseks, Reformierakond on aga vältinud oma inimeste tagasikutsumist. Neljapäeval arutas seda valitsus, aga üksmeelele ei jõutud.

„Ent mis seal ikka,” kirjutas Ossinovski eile valitsuses tekkinud tulise vaidluse järel sotsiaalmeedias. „Kuna valitsusest otsust ei tulnud, peab iga minister ise otsustama, kuidas vastuolu põhiseadusega oma haldusalas lahendada.”