Valitsus nimetas riigi peaprokuröriks Andres Parmase

 (36)
Andres Parmas
Andres ParmasFoto: Justiitsministeerium

Vabariigi valitsus nimetas tänasel istungil Andres Parmase riigi uueks peaprokuröriks. Parmas astub ametisse 3. veebruaril.

Andres Parmas on alates 2014. aastast töötanud Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi kohtunikuna ning lisaks alates 2017. aastast Kosovo kohtu erikolleegiumide kohtunikuna. 2013.–2014. aastal osales ta EULEXi Kosovo missioonil apellatsioonikohtu nõunikuna. Aastatel 2003–2013 oli ta riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunik ning alates 2003. aastast on ta Tartu ülikooli õigusteaduskonna kriminaalõiguse õppejõud.

Parmas on 2005. aastal lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri ning jätkab õpinguid doktorantuuris.

Riigi peaprokuröri nimetab justiitsministri ettepanekul ametisse valitsus, olles ära kuulanud riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Riigi peaprokuröri ametiaeg kestab viis aastat. Parmas astub ametisse alates 3. veebruarist 2020.

Praegu täidab peaprokuröri kohuseid Lavly Perling. Tema peaprokuöri ametiaeg lõppes oktoobri lõpus. Suuresti just EKRE vastuseisu tõttu ta aga uut ametiaega ei alustanud, jätkates kohusetäitjana kuni Parmase ametisse astumiseni.

29. novembril teatas justiitsminister Raivo Aeg, et esitab peaprokuröri kandidaadiks Andres Parmase. Tema kandidatuuriga nõustus ka EKRE.