Valitsus kinnitas TTÜ kuratooriumi uuteks liikmeteks Anneli Heinsoo, Ülo Jaaksoo, Väino Kaldoja, Robert Kitti ja Gunnar Okki

 (39)
TTÜ
TTÜFoto: Ilmar Saabas

Valitsus otsustas kinnitada haridus- ja teadusministri ettepanekul Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi koosseisu muudatuse.

Haridus- ja teadusminister tegi ettepaneku arvata Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi koosseisust seoses nende tagasiastumisega välja Anneli Heinsoo, Robert Kitt, Sandor Liive ja Toomas Luman ning seoses tema tagasikutsumisega Heiti Hääl.

Kuratooriumi uuteks liikmeteks nimetatakse Anneli Heinsoo, Ülo Jaaksoo, Väino Kaldoja, Robert Kitt ja Gunnar Okk.

TTÜ kuratoorium kogunes rektori kohusetäitja määramiseks 7. juulil, kuid selle punkti arutelu katkestati ja kuratooriumi liikmed Sandor Liive, Toomas Luman, Anneli Heinsoo ja Robert Kitt esitasid haridus- ja teadusministrile ühise tagasiastumisavalduse. Ligi saab valida, kas võtab avaldused vastu, ning lisaks saab ta ametist tagasi kutsuda ka viienda ministri nimetatud kandidaadi, Heiti Hääle.

Hääl on ainuke haridus- ja teadusministri nimetatud kuratooriumi liikmetest, kes hääletas 22. mail toimunud rektorivalimistel Jaak Aaviksoo vastu. Peale tema polnud Aaviksoo rektoriks saamisega nõus kolm kuratooriumi liiget: Rainer Kattel, Margus Lopp ja Mart Saarna.