Valitsus käärib ja mullitab: Monika Helme nõuab isamaalasest justiitsministri lahkumist

 (255)
Vaba mikrofon
Foto: Tiit Blaat

Mart Järviku usalduskriisis on lavale astunud uus tegelane: isamaalasest justiitsminister Raivo Aeg, kes andis Mart Järvikule juriidilist nõu, millest viimase väitel ka kogu kriis vallandus.

EKRE liikme valetamise keskmes on tema nüüdseks endine koosseisuväline nõunik, vandeadvokaat Urmas Arumäe, kelle vastu algatati kriminaalmenetlus. Teda kahtlustatakse huvide konfliktis, ta nõustas samal ajal maaeluminister Järvikut, mil tema büroo esindas põllumehi kohtuvaidluses PRIAga, mis kuulub maaeluministeeriumi alla.

PRIA tahab kaheksalt firmalt tagasi 1,1 miljonit eurot toetusraha, kuid ei saa nõuet kriminaalasja raames esitada, kuna Järvik ei andnud vajalikule volitusele allkirja. Analoogse volituse teises kriminaalasjas oli Järvik aga viseerinud.

Asi näeb välja hapu, Mart Järvik läkitas täna hommikul avalikkusele endapoolse nägemuse asjast.

"Selguse saamiseks volituste vajalikkuses ning kohtute vastavate nõuete seaduslikkuses ja põhjendatuses saatsime justiitsministeeriumile kirja küsimusega, kas PRIA üldse vajab ministri volitust või omab ta seadusjärgset esindusõigust avalik-õiguslike nõudeavalduste esitamiseks.
Oktoobri alguses tuli vastuseks justiitsminister Raivo Aegi allkirjastatud kiri, mis kinnitab, et PRIA võib riiki kohtus esindada ilma ministri volituseta. Teisisõnu, ka seda üht volitust poleks mul
tegelikult vaja olnud alla kirjutada,” teatas minister mõne tunni eest avalikkusele.

Valitsusele lähedalseisev isik, EKRE poliitik Monika Helme on juba jõudnud sotsiaalmeedias Raivo Aegi tagasiastumist nõuda. "Nii palju siis nõiajahist minister Järviku vastu. Justiitsminister Raivo Aegil on aeg valetamise eest tagasi astuda," kurjustas ta.