Valitsus esitas Euroopa Kohtu kohtuniku kandidaadiks Küllike Jürimäe

Lisatud video!
Euroopa üldkohtu kohtunik Küllike Jürimäe
Euroopa üldkohtu kohtunik Küllike JürimäeFoto: Ilmar Saabas

Valitsus esitas täna Euroopa Kohtu kohtuniku kandidaadiks oktoobris ametist tagasi astuva Uno Lõhmuse asemele Küllike Jürimäe.

Justiitsminister Hanno Pevkur ütles valitsuse pressikonverentsil, et Jürimäe on alates 2004. aastast töötanud Euroopa Liidu üldkohtus. Tal on pikaajaline kogemus juristina ja ta on lõpetanud Tartu Ülikooli 1986. aastal, samuti on ta lõpetanud diplomaatide kooli.

Aastatel 1986-1991 töötas ta prokuratuuris. Aastal 1991-1993 töötas Jürimäe Wikipedia andmetel juriidilise nõustajana ning aastatel 1993-2003 Tallinna ringkonnakohtus. Alates 2004. aastast töötab Jürimäe Euroopa Liidu üldkohtu kohtunikuna.

Ministri sõnul on Jürimäe eelkõige Euroopa Liidu õiguse asjatundja.

Euroopa Kohtu kohtuniku kandidaadi esitab valitsusele heakskiitmiseks välisminister kooskõlastatult justiitsministriga ja kuulates ära riigikohtu esimehe, õiguskantsleri ja riigisekretäri arvamuse.

Euroopa Kohtusse kuulub üks kohtunik igast liikmeriigist. Tema ametiaeg kestab kuus aastat. Euroopa Kohtu kohtunik Uno Lõhmus on teatanud oma otsusest ametist lahkuda käesoleva aasta oktoobris ehk enne ametiaja lõppu. Seetõttu esitatakse Eestist uus kohtunikukandidaat.