Välisministri toolilt taanduva Marina Kaljuranna asendaja valitsuses on Jürgen Ligi

 (82)
Jürgen Ligi
Jürgen LigiFoto: Rauno Volmar

Peaminister Taavi Rõivase peaministrit ja ministrite asendamist puudutava korralduse järgi oleks välisministri asendaja haridus-ja teadusminister. Seega, kui Marina Kaljurand peaks võtma praeguses olukorras puhkuse või kui Rõivas läheks Kaljuranna avaldusega presidendi juurde, siis saaks Jürgen Ligist uue välisministri määramiseni välisministri kohuste täitja.

Teatavasti ütles välisminister Marina Kaljurand täna, et lahkub välisministri ametist ning kandideerib valimiskogus. Kaljurand rõhutas pressikonverentsil, et täna on tema viimane tööpäev.

Tegelikult peab Kaljurand aga nüüd ametist lahkumiseks kas võtma puhkuse või siis lootma, et Taavi Rõivas läheb tema lahkumisavaldusega peagi presidendi juurde. Rõivasel on selleks seaduse kohaselt aega 30 päeva.

Mõlemal juhul oleks aga Kaljuranna asendaja uue välisministri määramiseni haridus-ja teadusminister Jürgen Ligi. Kui Ligi mingil põhjusel välisministrit asendada ei saaks, tuleks skeemis järjekorras kaitseminister Hannes Hanso ja tema järel justiitsminister Urmas Reinsalu.

Rõivas on aga teatanud, et ta Kaljuranna avalduse rahuldamisega ei kiirusta.

"Marina Kaljurand avaldas soovi seoses kandideerimisega lahkuda välisministri ametist, kuid mina seda vajalikuks ei pea ja palusin tal rahulikult järele mõelda. Vajadus südamega tööd tegeva välisministri järele ei kao kuhugi ka peale 24. septembrit,“ ütles täna Rõivas.