Välisminister Paet Kevadtormil: Eesti kaitsevägi on motiveeritud ja NATO seisab kindlalt kõigi oma liikmete julgeoleku eest

 (16)
Välisminister Paet Kevadtormil: Eesti kaitsevägi on motiveeritud ja NATO seisab kindlalt kõigi oma liikmete julgeoleku eest
Foto: Välisministeerium

Välisminister Urmas Paet külastas täna Viljandi maakonnas kaitseväe õppust Kevadtorm, mille käigus kohtus kaitseväe peastaabi ülema mereväekapten Igor Schvedega.

Kohtumisel anti välisministrile ülevaade õppuste käigust. “Õppuste juhtimine on korraldatud väga professionaalselt ning läbimõeldult,” ütles Paet. “See, et Kevadtormiga paralleelselt toimub ka NATO õppus, näitab et allianss seisab kindlalt kõigi oma liikmete julgeoleku eest,” lisas välisminister.

Paeti sõnul on liitlaste koostöö õppustel sujuv. "Kokku osalevad kaheksa riigi sõjaväelased," lisas ta.

Paet kohtus külastuse käigus ka Kevadtormil osalejatega. “Hindan kõrgelt kaitseväelaste motiveeritust ning nende panust Eesti julgeolekusse,” ütles Paet.

Sel aastal toimub kaitseväe suurõppus Kevadtorm 5.–23. maini Lõuna-Eestis. Alates 16. maist kannab see nime Steadfast Javelin 1, mil õppuse juhtimise võttis üle NATO Brunssumi ühendväejuhatus. Õppusel osaleb ligi 5500 kaitseväelast Eestist ja liitlasriikidest, samuti kaitseliitlased ja reservväelased.