Välisminister Mikser kohtub homme oma EL-i kolleegidega

 (22)
Sven Mikser
Sven MikserFoto: Ilmar Saabas

Välisminister Sven Mikser osaleb homme Euroopa Liidu (EL) välisasjade nõukogu istungil Brüsselis. Sama päeva õhtul toimub ka EL-i ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsioon välisministrite kohtumine ning teisipäeval, 22. jaanuaril leiab aset EL-i ja Aafrika Liidu välisministrite kohtumine.

Kohtumisel räägivad Euroopa Liidu välisministrid olukorrast Venezuelas ning arutavad viimaseid arenguid Kongo Demokraatlikus Vabariigis pärast 2018. aasta 30. detsembril toimunud presidendivalimisi. Välisministrid arutavad väärinfovastast tegevuskava, keskendudes väärinfoga seotud probleemide välisaspektidele.

Päevakorras on EL-i ja Araabia Riikide Liiga ministrite kohtumise ettevalmistamine, mis leiab aset 4. veebruaril Brüsselis. Välisministrid valmistavad ette ka ELi ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsioon (ASEAN) ministrite kohtumist, mis toimub samal päeval Brüsselis. Kohtumine eesmärgiks on tõsta EL ja ASEANi suhted strateegilise partnerluse tasemele.

Teisipäeval, 22. jaanuaril toimub esmakordselt Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu tippkohtumise ajal EL-i ja Aafrika Liidu liikmesriikide välisministrite kohtumine, kus täpsustatakse poliitilisi suuniseid kolmel põhiteemal: poliitiline ja julgeolekualane koostöö, kaubandus, investeeringud ja majanduslik integratsioon ning mitmepoolne koostöö.