Välisminister Mikser kohtub homme ELi kolleegidega

 (38)
Välisministeeriumis 26.03.2018
Välisminister Sven MikserFoto: Andres Putting

Homme osaleb välisminister Sven Mikser Brüsselis toimuval Euroopa Liidu (EL) välisasjade nõukogul, mille päevakorras on idapartnerluse, Liibüa ja Põhja-Koreaga seotud küsimused.

Kohtumisel arutavad Euroopa Liidu välisministrid idapartnerluse hetkeseisu, sealhulgas 2020. aastaks seatud 20 eesmärgi saavutamisega seonduvat, ning teevad ettevalmistusi oktoobriks kavandatud ELi ja partnerriikide kohtumiseks.

Liibüa arutelu keskendub poliitilisele protsessile, eelkõige eelseisvatele valmistele. Põhja-Korea küsimuses räägivad välisministrid võimalustest toetada kahe Korea vahelisi kõnelusi ning jõupingutusi KRDV muutmiseks tuumarelvavabaks riigiks.

Päevakajaliste küsimustena tulevad arutlusele ka Iraani tuumakokkulepe ja 10. juulil toimunud Lääne-Balkani tippkohtumine.

Samal päeval osaleb välisminister Brüsselis toimuval Euroopa Liidu ja Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikide välisministrite kohtumisel, kus arutatakse kahe piirkonna vahelisi suhteid ning erinevaid koostöö formaate. Samuti kohtub välisminister Sven Mikser ürituse veerel Kolumbia, Uruguay ja Suriname välisministritega.