Välisministeerium valgustab, kuidas on lähiajal USAsse reisimisega

 (15)
Terviseamet uuendas riskipiirkondi
Välisministeerium valgustab, kuidas on lähiajal USAsse reisimisega
AFP

Koroonaviiruse laieneva leviku tõttu kehtestab USA ulatuslikud reisipiirangud Schengeni alalt sisenevatele reisijatele, kes ei ole USA kodanikud. Ühendriikidest lahkumine keelatud pole, teatab välisministeerium.

Piirangud on esialgu mõeldud 30 päevaks; on võimalus, et neid vajadusel pikendatakse. Reisijate lahkumisele Ameerika Ühendriikidest piiranguid ei seata.

"Kui viibite USAs, siis viiruse tõkestamiseks rakendatavate meetmetega tuleks arvestada terves riigis. Kui Eesti kodanikel tekib koju pöördumisega probleeme, siis palume helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h)," teatas välisministeerium.

Seoses Maailma Terviseorganisatsiooni poolt koroonaviiruse leviku kuulutamisest pandeemiaks, soovitab välisministeerium tungivalt kaaluda kõigi välisreiside vältimatust. Riigid võivad kehtestada uued piirangud lühikese etteteatamisega ning oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib tekkida ootamatult.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt

Võttes arvesse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) soovitusi on tervisameti hinnangul koroonaviiruse kõrge riski piirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Keskmise riski piirkonnad on Saksamaa, (Nordhein-Westfalen, Baden-Wuerttemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan ja Singapur. Risk nakatumiseks on kõrge inimestele, kes viibivad riikides, kus on laialdane kohapealne levik.

Seotud lood:

Riskipiirkonnas reisijatel ja riskipiirkonnas elavatel inimestel on haigestumise tõenäosus kõrge. Terviseamet soovitab inimestel, kes on viibinud viiruse levikupiirkonnas, Eestisse saabumisel viibida võimalusel 14 päeva kodusel režiimil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!