Välisministeerium: purjus autojuhi karistamise otsustab Venemaa

 (6)
Vene saatkond
Vene saatkondFoto: Andres Putting

Välisministeerium kutsus Vene Föderatsiooni suursaatkonna esindaja andma selgitusi seoses saatkonna autojuhi ebakaines olekus liiklemisega Tallinnas, kuid juhi võimaliku karistuse ja selle suuruse üle otsustatakse ainult Venemaal.

Diplomaatiliste suhete Viini konventsioonist lähtudes ei allu diplomaat asukohariigi, vaid oma lähetajariigi jurisdiktsioonile. Seega on diplomaadi karistamine või mittekaristamine on lähetajariigi pädevuses. Meie meetmeks on see, et suhtleme konkreetse riigi esindajatega, et nad saaksid meie edastatud info põhjal teha järeldused ja võtta ette võimalikud meetmed, sealhulgas karistused, edastas välisministeeriumi pressiesindaja Helen Rits Delfile.

Politseil on õigusrikkumise kahtluse korral õigus diplomaatilise numbrimärgiga auto peatada ning seda juhtivat isikut tuvastada ja olukorda hinnata. Kui diplomaadi tegevus/seisund ohustab teda ümbritsevaid inimesi ja teda ennast, võtab politsei ühendust diplomaadi kolleegidega, kes sündmuskohale tuleksid ja aitaksid olukorda kohapeal lahendada.

Politsei tabas 9. juulil ja 22. juulil autoroolist ebakaines olekus Vene Föderatsiooni Tallinna suursaatkonna autojuhi Stanislav Rysichi.