Välisministeerium otsustab homme, kas küsib Kremlilt musta nimekirja kohta selgitusi

 (37)
Välisministeerium
VälisministeeriumFoto: Andres Putting

Eesti välisministeerium kaalub homme, kas esitada Venemaale arupärimine seoses seitsme Eesti kodaniku Venemaale reisikeelu saanute ehk nn musta nimekirja kandmisega.

Välisministeeriumi pressiesindaja ütles Delfile, et mustast nimekirjast sai ministeerium teada eile, kuid siis veel otsust arupärimise esitamise kohta ei langetatud. "Ma usun, et meie majas otsustatakse selle üle homme," lausus ta.

Soome rahvusringhääling YLE sai enda valdusesse ja tegi reede hilisõhtul avalikuks nimekirja, milles on 89 Euroopa Liidu liikmesriigi poliitiku ja julgeolekuga tegeleva inimese nime, kelle Moskva on lisanud oma musta nimekirja.

Eestlastest on nimekirjas justiitsminister Urmas Reinsalu, eurosaadik Tunne Kelam, endine välisminister Kristiina Ojuland, kaitseväe ülem kindralleitnant Riho Terras, tema asetäitja brigaadikindral Artur Tiganik, kaitsepolitsei juht Arnold Sinisalu ja kaitseliidu ülem Meelis Kiili.

Seotud lood:

Rootsi välisminister Margot Wallström teatas täna, et Stockholm esitab Venemaale seoses Rootsi kodanike musta nimekirja kandmisega arupärimise, et saada selgust, mis põhjusel on kaheksa Rootsi kodanikku Venemaale reisikeelu saanute nimekirja kantud.

Euroopa Liidu ametnikud on Venemaa nn musta nimekirja hukka mõistnud.