Välisministeerium kutsus välja Valgevene suursaadiku ja kutsub võime üles lõpetama igasugune jõukasutus protestijate suunal

 (105)
Urmas Reinsalu
Urmas ReinsaluFoto: Ilmar Saabas

Täna kutsus välisministeerium välja Valgevene suursaadiku Vjatšeslav Katšanovi seoses presidendivalimistele järgnenud protestide vägivaldse maha surumisega.

Eesti kutsub Valgevene võime üles koheselt lõpetama igasugune jõukasutus ja repressioonid rahumeelsete protestijate suunal. Eesti jälgib Valgevenes toimuvat tähelepanelikult ning avaldame lootust, et riigis saaksid toimuda demokraatlikud protsessid.

"Oleme sügavalt mures ka interneti ligipääsu piiramise pärast Valgevenes, mis takistab oluliselt info liikumist ja jagamist riigis," teatas ministeerium.

Pühapäeval toimusid Valgevenes presidendivalimised, tulemuste teatavaks tegemisele järgnesid laiaulatuslikud demonstratsioonid, mis jõudu kasutades maha suruti. Demonstratsioonid jätkusid ka esmaspäeval. Kokkupõrgete tagajärjel on hukkunud vähemalt üks inimene ning on vigastatuid. Alates pühapäeva õhtust ei tööta Valgevenes internetiühendus.