Välisministeerium: Egiptuse lapseröövi lõpplahendus ei pruugi saabuda kiiresti

 (35)
Välisministeerium: Egiptuse lapseröövi lõpplahendus ei pruugi saabuda kiiresti
Foto: erakogu

Välisministeeriumi Kairo saatkonna ja välisministeeriumi konsulaarosakonna töötajad on regulaarselt ühenduses Egiptuses Hurghadas oma röövitud üheaastase tütre jälgi ajava Kristi Maajärvega, et jätkata omapoolse toe pakkumist.

Välisministeeriumi pressiesindaja Mariann Sudakov ütles Delfile, et
samuti on nad olnud ühenduses naise lähedastega Eestis ning tema advokaadi ning prokuratuuriga Hurghadas.

"Tegeleme jätkuvalt kõikvõimalike kontaktide loomisega ja asjaolude uurimisega, mis võiksid kaasa aidata ema ja lapse kokkuviimisele," ütles Sudakov. "Selliste juhtumite lahendamine on aeganõudev ning olulised arengud ega ka lõpplahendus ei pruugi saabuda kiiresti."

Kristi abikaasa Ramy Ahmed Anwar Ahmed röövis koos oma sugulastega paari ühise, ühe-aastase tütre Carmeni, kaks nädalat tagasi, 25. oktoobril. Eestis elav perekond oli nädalasel puhkusereisil Hurghadas. Nüüd kahtlustab Kristi, et abikaasa planeeris lapseröövi juba Eestis ning selleks oligi vaja Egiptusesse sõita.

Kristi ja Ramy said tuttavaks üle kuue aasta tagasi, paar abiellus möödunud aasta aprillis ning oktoobris sündis Carmen. Eestisse elama kolinud Ramy õppis ära eesti keele ning töötas siin baarmenina.