Välisministeerium: Eesti mägironijate otsingud jätkuvad pärast kindlustusasjade laabumist

 (30)
Peruu päästjad
Peruu päästjadFoto: ANDINA, AFP

Pühapäeval Peruu mägedes kadunuks jäänud kolme eesti alpinisti otsingud jätkuvad pärast seda, kui kindlustusfirmadega asjaajamine on korda aetud.

Operatsiooni juht ja politsei kõrgmägede päästeüksuse juht on meile kinnitanud, et päästeoperatsioon jätkub, kui eestlaste kindlustusega saab asjad korda, ütles Delfile Eesti välisministeeriumi pressiesindaja.

Välisministeeriumile teadaolevalt on neljal eestlasel väga korralik kindlustus. "Niivõrd suuremahulise, kalli ning keerulistes oludes toimuva päästeoperatsiooni puhul ei ole tavapäratu, et asjaajamine kindlustusega nõuab aega. Aitame omalt poolt kaasa kindlustuse ja Peruu ametivõimude vahelisele asjaajamisele," teatas välisministeerium.

Peruus Ancashi piirkonnas Huaraze linna lähedal asuvas lumises mäestikus hukkus lumelaviinis kolm Eesti alpinisti, neljas mägironija leiti elusana.

Elusana leiti 33-aastane Annemai Märtson, kes kannatas mitme roidemurru ja verevalumite ning veepuuduse käes. Naine toimetatakse Huaraze linna haiglasse ravile.

Lumelaviini alla jäid Tarmo Riga (45) ning tema abikaasa Jane Riga (42) ja nendega koos olnud Allan Valge. 

Õnnetus juhtus pühapäeval kella 8 paiku hommikul. Märtsoni sõnutsi kõndisid eestlased üle jäise silla, mis murdus, vallandades lumelaviini. Õnnetus juhtus merepinnast 5900 meetri kõrgusel. Alpinistid püüdsid vallutada 6034 meetri kõrgusel asuvat Tocllaraju mäetippu.

Turismifirma avastas mägironijate kadumise esmaspäeva pärastlõunal, kui nad said satelliidi vahendusel kõne Saksa turistidelt. Päästeoperatsiooni juht Alfredo Quintana Figueroa ütles, et päästjad jõudsid sündmuspaika 12 tundi hiljem pärast õnnetust.