Valimiskomisjon möönis, et eelmistel valimistel esineski mõnigaid "lohakusi"?

 (37)
Küberkaitse Kompetentsikeskus
Foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

Facebooki grupist "E-valimised" leiab elektroonilist hääletamist kritiseerinud ekspertide väidetele vastused, mis pärinevat vabariigi valimiskomisjoni (VVK) käest, kirjutab tehnikaportaal kiip.ee.

Kõnealust gruppi haldavad Tanel Tammet, Kaur Virunurm ja Andres Kütt. Kõik kolm on Eesti IT maastikul tuntud ning hinnatud, kirjutab kiip.ee-s Ronald Liive.

Valimiskomisjoni vastuse kohaselt ei saa väita, et toimingud ei käinud raamatu järgi. Samas möönab komisjon, et eelmine kord esines mõningaid "lohakusi":

"Väide, et asi raamatu järgi ei käinud, ei ole õige. Me ei muutnud protseduure jooksu pealt. Peab möönma, et eelmine kord esines mõningaid "lohakusi". Püüame aga järjest paremini – seekord oli valijarakenduste paigaldamiseks "puhas" masin, mis käis kaabliga internetis, mitte üle wifi. Tähelepanu sai ka kaameratöö – et paroolide sisestamine peale ei jääks."

Võimalikku serverirünnakut kommenteerides oli VVK väitnud, et see lähtub eeldusest, et valimiste korraldajad on ebaausad ja paigaldavad ise pahavara serveritesse. "Ebamõistlik eeldus. Aga oleks huvitav näha, kuidas nad ründe koostasid," kommenteeris VVK.