Valimised lähenevad: vaata, kes on kümme võimalikku häältemagnetit, kellele parteid tormi jooksevad

 (397)
Valimised lähenevad: vaata, kes on kümme võimalikku häältemagnetit, kellele parteid tormi jooksevad
Foto: Kollaaaž

Tuleva aasta märtsis toimuvad Eestis järgmised riigikogu valimised, mille eel sooviksid kõik erakonnad leida oma ridadesse kandideerima avalikkuses tuntud, kuid poliitikas uusi nägusid. Delfi pani kokku nimekirja kümnest tuntud inimesest, keda parteid heameelega oma häältemagnetitena näeksid.

David Vseviov – ajaloolane ja pedagoog, Vikerraadio saate "Müstiline Venemaa" autor Foto: Sven Arbet

Ajaloolane David Vseviov on paljudele raadiokuulajatele tuntud "Müstilise Venemaa" kaudu. Kunstiakadeemia tudengite jaoks on ta aga üks parimaid õppejõude. Ei mingeid kollaseid skandaale või luukeresid kapis - Vseviov on paslik kandidaat haritud valijatele. Miks mitte näiteks sotside ridades?

Gerd Kanter – kettaheitja ja olümpiavõitja Foto: Madis Veltman
Seotud lood:

Olümpiavõitja Gerd Kanter pani äsja oma pikale spordikarjäärile punkti. Ehk oleks aeg teostada end poliitikas? Teda tahaks ilmselt iga partei.

Evelin Ilves – endine Eesti esileedi, keda iseloomustasid mitmed ühiskondlikud algatused Foto: Tiit Blaat

Evelin Ilves on ise meedias öelnud, et ta on parteide jaoks ihaldusväärne ning ettepanekuid on. Tõsi, kes on sihtgrupp? Paljud mäletavad teda ka pisut kõrgi esileedina. Lisaks on ei unune kunagi ka tema peoõhtu Komeedis, mis päädis sellega, et ta suudles ühe noormehega. Kui ta näiteks poliitikuna räägiks pereväärtustest, kui tõsiselt seda võetaks?

Ksenija Balta – kergejõustliklane, 2009 Euroopa meister kaugushüppes Foto: Ilmar Saabas

Vana arm ei roosteta? Balta oli Keskerakonna liige aastatel 2009-2012. Ehk sooviks ta sobivatel asjaoludel Keskerakonda tagasi minna? Või mõni teine erakond?

Tanja Mihhailova-Saar – poplaulja ja näitleja Foto: Priit Simson

Mihhailova kõnetab nii eesti- kui ka venekeelseid valijaid. Ta on ehe näide integratsioonist. Venemaal sündinud ja Kohtla-Järvel kasvanud laulja on ilmselgelt ülipopulaarne. Iseasi muidugi, kas ta ise poliitikasse kibeleks. Lisaks sai ta mõni aeg tagasi emaks ja just laps on tema elus praegu esikohal.

Märt Avandi – näitleja, laulja ja saatejuht ning Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige Foto: Rauno Volmar

"Tujurikkuja", pardiralli, film "Vehkleja", "Su nägu kõlab tuttavalt": seda nimekirja saab veel väga pikalt jätkata. Avandi oleks kindlasti häältemagnet. Tõsi, nagu paljude asjade puhul: armastad või vihkad. Osad inimesed mäletavad veel selgelt tema sõnavõttu, et tal on oma rahva pärast häbi...

Elina Nechayeva – laulja, esindas Eestit tänavusel Eurovisioonil Portugalis Foto: Ilmar Saabas

Eurolaulik, kes kõnetab palju ka noori valijaid. Siiski, tema puhul peab iga partei arvestama, et valid ühe, saad kaks. Kampaania juures tuleb ilmselt kõik kooskõlastada ka Elina elukaaslase David Pärnametsaga.

Tõnis Mägi – laulja, helilooja ja näitleja Foto: Argo Ingver

Tõnis Mägi on resoluutse ja rahvaliku ütlemisega, mis kõnetab paljusid. Viimati kritiseeris ta näiteks julgelt seda, et üheslaulmine oli tasuline. Kuuldavasti on parteikontorite poolt talle ka konkreetseid ettepanekuid tehtud, ent kõik kaardid on veel lahtised.

Marko Albert – triatleet Foto: Martin Dremljuga

Hiljuti selgus, et triatleet Marko Alberti suured teod sportlasena on tehtud ja nähtud. 21 aastat tallatud rada hakkab õige pea rohtu kasvama. Praegu plaanib ta jätkata treenerina, ent välistatud pole ju midagi. Spordiedendajad on ikka populaarsed.