Valga vallavanem: kui apteegireform tekitab probleeme, hakkavad elanikud käsimüügiravimeid ilmselt Lätist ostma

 (61)
Valga haigla pressikonverents ja ekskursioon Tartu kliinikumi sünnitusosakonnas
Valga vallavanem Margus LepikFoto: Argo Ingver

Valga vallavanema Margus Lepiku sõnul ei ole tänase seisuga Valga linnas ühtegi apteeki, mis saaks esimesel aprillil tööd jätkata, kuid teadaolevalt plaanib üks proviisor seal lähiajal siiski apteegi avada.

"Valga linnas ei ole tänase seisuga ühtegi apteeki, mis vastaksid apteegireformi järgselt kehtima hakkavatele nõuetele," ütles Valga vallavanem Margus Lepik Delfile. Seadus ütleb, et alates esimesest aprillist võivad tegutseda ainult need apteegid, mille enamusosalus kuulub proviisorile.

Lepik märkis, et kaks proviisoriapteeki tegutsevad aga valla maapiirkondades, Tsirguliinas ja Laatres.

Vallavalitsusele teadaolevalt planeerib üks proviisor lähiajal Valga linnas apteegi avada ja müügis on ka Valga haigla apteek. "Ravimite kättesaadavuse võimalus linnas seega küll väheneb, aga ei muutu päris olematuks," rõhutas Lepik.

"Kui apteegireformi rakendumine toob kaasa probleeme apteegiteenuse kättesaadavusega, siis ilmselt hakkavad elanikud käsimüügiravimeid edaspidi Lätist ostma. Keerulisem on olukord retseptiravimite kättesaadavusega. Ootame endiselt lahendeid, mis teeksid võimalikuks tegutsevate apteekide jätkamise," sõnas vallavanem.

193 apteegi enamusosalus kuulub proviisorile

Tänase seisuga vastab nõuetele ja saab 1. aprillil jätkata 193 apteeki, mille enamusosalus kuulub proviisorile. Nõuetele mittevastavaid apteeke on 301.

Apteegireformi nõuetega vastavusse viimiseks ja uute apteekide avamiseks on ravimiameti menetluses taotlusi 24.

Küsitlus #118543