Valdo Randpere Kaja Kallase kriitikast: Holsmeri kandidatuuri pakkus välja Rõivas

 (126)
Remo Holsmer
Remo HolsmerFoto: Tiit Blaat

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul tegi riigikogu komisjonide esimeeste kandidaatide osas fraktsioonile ettepanekud erakonna esimees Taavi Rõivas. Randpere vastas Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallase kriitikale, keda pahandas naiste vähene osakaal valitsuses ja vaid asendusliikmena riigikokku pääsenud Holsmeri panemine riigikogu rahanduskomisjoni esimeheks.

Rõivase pakutud nimesid arutati Randpere sõnul neljapäevasel koosolekul ja otsustati toetada pakutud kujul. "Komisjoni ja fraktsiooni juhtkonna kandidaatide hulgas oli nii esmaskordselt riigikokku pääsenuid, enne riigikogus töötanud kui ka komisjone juba juhtinud inimesi. Nii naisi kui mehi, noori kui vanu," selgitas Randpere.

"Eks alati saab teisiti, aga praegusel hetkel oli see meie fraktsiooni otsus, mille õigsuse kohta annab arutust aeg. Mulle isiklikult meeldiks ka väga näha rohkem naisi nii riigikogus kui valitsuses, aga ega mul head retsepti selle saavutamiseks pole," nentis Randpere.

"Kindlasti aitab iga selleteemaline küsimusepüstitus küsimust aktuaalsena hoida ja eks see ongi pikemas perspektiis tee suurema soolise tasakaalustatuse poole nii poliitikas kui ka näiteks tööturul," lisas Randpere.