Vaino Väljas poliitilisele eliidile: hoidke kokku!

 (237)
Vaino Väljas poliitilisele eliidile: hoidke kokku!
Foto: Andres Putting

Vaino Väljas, Eestimaa Kommunistliku Partei keskkomitee esimene sekretär aastatel 1988-1990, Eesti vabariigi iseseisvuse taastamise ajal, ütleb Eesti praegusele poliitilisele eliidile: hoidke kokku!

“Ületades tänapäeva raskusi ja püüdes leida lahendusi, tuleb vaadata ilmtingimata homsesse päeva,” ütles Vaino Väljas ETV saatele “Jõulutunnel” koos kirjanik Enn Vetemaaga antud intervjuus, vahendavad ERR Uudised. “Ja homsesse päeva peab vaatama realistlikult, aga siiski positiivse pilguga.”

Meenutades Eesti vabariigi iseseisvuse taastamise tähtsamaid etappe 20 aastat tagasi — laulvat revolutsiooni, suveräänsusdeklaratsiooni, Balti ketti -, rääkis 77aastane Vaino Väljas, et ta tahaks, et ka praegusel ajal oleks rohkem üksteisemõistmist ja rahva üksmeelt.

“Mitte midagi ei oleks saanud ükski poliitiline liikumine või grupp teha, kui ei oleks olnud sellist rahva toetust,” ütles Väljas ning lisas, et ka praegusel väga raskel ja kriitilisel ajal oleks seda eriti vaja. Ning 20 aastat tagasi olnu on tema sõnul tõendus sellele, et rahva ühismeel ja ühismõtlemine on võimalik.

“Tahaks ütelda praegusele poliitilisele eliidile: hoidke kokku, ärge riielge,” rääkis Väljas.