Vahter: vaieldakse allikaeelnõu väikese osa üle

 (14)
Vahter: vaieldakse allikaeelnõu väikese osa üle
---

Tänasel allikakaitse eelnõu töögrupi kohtumisel ajalehtede liidu esindajana osalenud Eesti Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter leiab, et tegelikult käib vaidlus eelnõu väikese, aga väga olulise osa ümber.

“Ajalehtede liidu seisukohalt käib vaidlus tegelikult vaid mõnede üksikute ja väikese arvu kuritegude üle. Näiteks erinevat liiki lekitamised, mille puhul on ajalehtede liidul ja justiitsministeeriumil täiesti erinev nägemus,” selgitas Vahter Delfile.

Vahteri sõnul ei näe ajalehtede liit probleemi allikakaitse murdmisel räigete isikuvastaste kuritegude puhul. “Küll on aga probleem nendes kuritegudes, mis puudutavad näiteks korruptsiooni. Ajalehtede liidu seisukoht on see, et lekitamiste puhul ei peaks allikakaitse murtav olema,” rääkis Vahter.

Ajalehtede liiduga samal seisukohal on ka õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher, kes väljendas Vahteri sõnul töögrupis seisukohta, et korruptsiooni paljastavate artiklite ilmumine on ühiskonna huvides.

“Ma ei näe mingit põhjust allikakaitset murda majanduskuritegude või lekitamiste puhul,” ütles Vahter, et see seisukoht lähtub Euroopa inimõiguste kohtu praktikast.