Vähiravifond toetab 46-aastase pereisa võitlust pankreasevähiga

 (7)
SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud„ elu pressikonverents
Vähiravifondi asutaja Toivo TänavsuuFoto: Tiit Blaat

Vähiravifond "Kingitud elu" toetab 1700 euroga 46-aastast Raplas elavat kolme lapse isa, kellel diagnoositi kolm aastat tagasi pankreasevähk ning nüüd vajab ta sellega võitlemiseks ravimit Abraxane (Paclitaxel), mille ühe kuu ravimidoosi ostmiseks fond raha eraldaski.

"Taas on põhjust tänada kõiki meie fondi annetajaid – tänu teile saime taas ühe vähiga võitleva pere murekoormat kergendada," ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu.

Patsiendil on kolm last ja üks lapselaps. Mehe üks poegadest ütles, et isa tervis halvenes, kui ta kuulis, et haigekassa poolt ei ole ravi rohkem ette nähtud.

"Tervist mõjutab ju ka see, mis inimesel peas toimub," sõnas patsiendi poeg. "Meie lootustele tõmmati kriips peale. Kui aga arst ütles, et on veel üks kallis ravim, mis võib aidata, sai isa lootuse tagasi. Seda oli tema näost näha."

"Enesetunne on hea aga tervis aina halveneb, sest haigekassapoolse toetusega ravi enam pole," rääkis patsient. "Praeguseks on ainuke lootus veel saadud ravim. Kuna edasist ravi pole endal võimalik täies mahus finantseerida on saadud toetus väga suur kingitus ja annab lootust haigus piiridesse saada."

Abraxanet kasutatakse erinevate vähipaikmete raviks. Eestis seda ravimiameti andmetel seni müüdud ei ole. Küll on müüdud teisi paklitakseeli preparaate.

Abraxane ei kuulu Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate keemiaravikuuride hulka ning seda ei lisata sinna ka 2015. aastal.SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu“ hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid haigekassa ei kompenseeri.