Vähiravifond „Kingitud elu” toetab kilpnäärmevähki põdevat pensionäri

 (2)
SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud„ elu pressikonverents
Toivo Tänavsuu ja Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross.Foto: Tiit Blaat

Vähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu otsustas toetada 77-aastast Tallinna vanaprouat, aidates tal soetada kilpnäärmekasvajaga võitlemiseks hädavajaliku ravimi Nexavar (sorafeniib).

Fond aitab naisel rohu kätte saada esialgu kaheks ravikuuriks, tasudes selle eest kuni 2950 eurot.

Toetatud proua on üheteistkümnes aasta jooksul vähiravifondist abi saanud inimene. Proua on sündinud Venemaal, kuid elab praegu Tallinnas. Ta elab üksi, kuid saab enda sõnul kodus kõigega hakkama ning tema tervislik seisund on rahuldav.

Tal on kaks tütart ja poeg ning koguni kuus lapselast, kes elavad Venemaal. Varem Ilmarise tehases töötanud naine on tänulik kõikidele fondi annetajatele ning ütleb, et pensionäril ei ole Eestis võimalik osta ravimeid, mis maksavad tuhandeid eurosid.


Nexavar on Bayer Pharma toodetud retseptravim, mis on mõeldud teatud harvaesineva maksavähi ja neeruvähi raviks. Ühe kuu doos (112 tabletti) maksab apteegis üle 3100 euro. Haigekassa kompenseerib sellest vaid poole. “Kingitud elu” fond aitas konkreetset patsienti teise poolega. Patsient ise panustas oma ravimiostu mõnesaja euroga.

Aasta jooksul on vähiravifond “Kingitud elu” aidanud ühteistkümnel eestimaalasel soetada hädavajalikke ravimeid kokku enam kui 75 000 euro eest. Patsiendid on erinevaist Eesti paigust ning vanuses 20-77. Umbes pooled on naised, pooled mehed. Pooled räägivad eesti keeles, pooled vene keeles. Fondil on üle tuhande annetaja, nende hulgas nii eraisikud, kui ka ettevõtted. Mitusada inimest toetavad fondi endale jõukohase panusega iga kuu.