Vähiravifond Kingitud Elu toetab 55-aastase pereisa võitlust vähiga

 (3)
SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud„ elu pressikonverents
Vähiravifondi „Kingitud elu" nõukogu esimees Toivo TänavsuuFoto: Tiit Blaat

Hille Tänavsuu vähiravifond Kingitud Elu nõukogu andis välja üle 6400-eurose toetuse 55-aastasele mehele, kes vajab eesnäärme pahaloomulise kasvajaga võitlemisel ravimit Zytiga (Abirateron).

"Mõistes, mida tähendab perekonna ühe liikme võitlus vähiga, on mul hea meel, et fond saab järjekordse abivajaja elu natuke kergemaks teha," ütles fondi nõukogu esimees Toivo Tänavsuu.

Tema sõnul tõestab käesolev juhtum taas, et fond on tänases Eestis hädavajalik. "Teeme iga päev tööd, et avada inimeste südameid ja koguda maksimaalselt annetusi, et võimalikult paljusid vähihaigeid nende emotsionaalselt raskes võitluses aidata," ütles Tänavsuu.

Anonüümsust palunud toetuse saaja rääkis, et kui arsti juures tuli esimest korda jutuks see kallis ravim, siis vähiravifondis veel taotlusi vastu ei võetud ja ta oli tõsise probleemi ees, sest haigekassa otsust selle ravimi osas ei tulnud, ega tulnud.

"Siis nägin ajakirjandusest, et fond andis välja esimese toetuse ning otsustasin ka ise abi taotleda. Muid võimalusi mul lihtsalt selleks hetkeks enam ei olnud," rääkis mees.

"Pean fondi tegevust väga oluliseks ja soovin fondile veel rohkem toetajaid. Vähiravi on viimasel ajal oluliselt arenenud, kuid minu hinnangul on vähihaiguse puhul suurimaks probleemiks selle hiline avastamine," lisas toetuse saaja.

Seotud lood:

Zytiga (Abirateroni) lisamist haigekassa soodusravimite nimekirja arutas sotsiaalministeeriumi ravimikomisjon aprillis. Praegu see sinna aga veel ei kuulu, mistõttu tuleb vähihaigel endal leida ravimi ostmiseks tuhandeid eurosid. Ühe kuu jagu Zytiga ravi võib maksta üle 3600 euro ja patsiendil võib seda vaja minna terve aasta.

Abirateroni kasutatakse eesnäärmevähi ravimiseks. Fond toetab ravimi ostmist esialgu kolmeks kuuks. Pärast kolme kuu möödumist saab patsient teha fondile uue taotluse, mille rahuldamine sõltub senise ravi tulemuslikkusest ja annetuste hulgast fondis.

Fond paneb eestimaalaste südamele, et iga euro võib kellegi elu pikendada. Haigekassa kaudu hädavajaliku abita jäänud nn mittekulutõhusate vähihaigete heaks saab annetada fondi kodulehel www.kingitudelu.ee asuvate pangalinkide ning annetusnumbrite kaudu.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi Kingitud Elu (www.kingitudelu.ee) asutasid 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi.

Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid haigekassa ei kompenseeri. Raha tuleb SA-le tehtud annetustest. Fondi nõukokku, mis otsustab kas ja keda toetatakse, kuuluvad onkoloogid Peeter Padrik, Hele Everaus, Kristiina Ojamaa, Kadri Putnik ja tervise arengu instituudi direktor Maris Jesse, näitleja Rita Rätsepp ja ajakirjanik Toivo Tänavsuu.