Vähiravifond "Kingitud elu" panustas kahe kuuga inimeste ravisse 130 000 eurot ja sai tühjaks

 (6)
Kolme järgmise abivajaja tarvis ei jätku raha
Kingitud elu kogumas annetusi EKRE valimispeol Wabaduses
Kingitud elu kogumas annetusi EKRE valimispeol WabadusesFoto: Eero Vabamägi

Vähiravifond “Kingitud elu” pani ainuüksi kahe sügiskuuga Eesti vähihaigete ravide alla üle 130 000 euro ning nüüd on fondi vabad vahendid otsakorral - samas kolm inimest taotlustega veel ukse taga. Nende aitamiseks jääb puudu 25 000 eurot.

“Meil on hetkel laual kolm taotlust: 57aastane ema ja vanaema võitleb melanoomiga, 66aastasel mehel on eesnäärmevähk metastaasidega kõikides luudes ning 60aastane Tiivi Pappel peab jätkama iga kuu mitu tuhat eurot neelavat käärsoolevähiravi, sest see on olnud edukas,” rääkis vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. “Me soovime kõikidele nendele inimestele kinkida lootuse, veel ühe õlekõrre, rahulikud jõulud ning täisväärtusliku elu - aga meil ei ole selleks hetkel piisavalt raha. Ja see paneb südame valutama. Seetõttu kutsume kõiki Eesti eraisikuid ja ettevõtjaid appi.”

Septembri lõpus alates tänaseni on “Kingitud elu” toetanud 13 Eesti inimese ravi keskmise maksumusega ligi 5000 eurot kuus patsiendi kohta.

Fondi abil jätkus näiteks tallinnlanna Tiina Pelti tulemuslik rinnavähiravi, millesse fond on tänavu panustanud kokku üle 65 000 euro.

Tiina: “"Kingitud elu” on minu jaoks üks võimalus, mille abiga sain uue moodsa ravimi kasutajaks. Vahel mõtlen, et kuidas see fond loodi just siis, kui mul seda nii vaja oli. Hästitalutava ravimi mõjul on haigus sedavõrd taandunud, et ma vahel suisa unustan, et haige olen. Olen nagu terve! Käin tööl, üritustel, reisidel, toimetan kodus - ma ei jäta elamata. Saan vaadata lapselaste sirgumist. Me noorim laps ju teismeline alles - koolilõpetamised kõik tulemas, tahan kõike seda näha!”

Seotud lood:

Samuti jätkab fondi toel ravi Tartu pereisa Erik Saar (kelle kopsuvähiravim mõjus mehele nii hästi, et ta osales kevadel rattarallil), 59aastane kilpnäärmevähiga võitlev mees Lääne-Virumaalt (keda fond on toetanud igakuiselt ligi 4800 euroga juba üle aasta) ning 56aastane naine ja 66aastane mees, kes mõlemad vajavad igakuiselt ligi 6000 eurot maksvat leukeemiaravimit.

Ühtlasi alustas fond sel sügisel mitme uue patsiendi ravi toetamist. Näiteks 51aastane mees alustas fondi toel lümfoomiravi, mis maksab ligi 5000 eurot kuus. Mees katab ise oma ravikuludest poole ehk ligi 10 000 eurot.

Neli inimest – 60- ja 70aastane mees ning 53- ja 65aastane naine – said fondi toel hädavajalikud soolevähiravimid (hinnaga 2500-3000 eurot kuus). Seejuures tuli neil endal ravi finantseerida kuni poole ulatuses, kuna fondil nappis vabu vahendeid.

“Kingitud elu” kutsub ettevõtjaid üles loobuma jõulukingituste tegemisest oma töötajatele, partneritele ning klientidele ning annetama selle asemel vähihaigete heaks. Firmadel, kes lisaks vähihaigete toetamisele sooviksid siiski ka midagi kinkida näiteks oma klientidele või partneritele, aitab vähiravifond koostöös Vahvlihaldjatega hoolitseda jõuluvana kingikoti sisu eest.

2016.aastal on vähiravifond "Kingitud elu" panustanud ligi poolesaja inimese ravisse kokku üle 700 000 euro.

Vähihaigeid on võimalik ühekordse maksega või püsimaksega toetada “Kingitud elu” kodulehel asuva mugava pangalingi kaudu: www.kingitudelu.ee