Vähiravifond „Kingitud elu” korraldab sel nädalal üleriigilised heategevustalgud

 (7)
Laupäeval läheb annetuskastidega välja sada inimest, teiste hulgas Marina Kaljurand ja Kristen Michal
SDE valimispidu
"Kingitud elu" fondi annetuskast. Foto: Ilmar Saabas

Teist aastat järjest korraldab vähiravifond „Kingitud elu” heategevuslikud suurtalgud, mille eesmärk on koguda kokku piisavalt annetusi kindlustamaks 2016. aastal hädavajaliku vähiravi, lootuse ja elamise võimaluse kõikidele Eesti vähihaigetele.

Fond kutsub kõiki eestimaalasi - sealhulgas eraisikuid, ettevõtteid, firmade ja asutuste töökollektiive ning muid organisatsioone - sel nädalal endale jõukohase panusega vähihaigete ravi toetama.

Toetada saab sularahas, pangaülekandega, telefonikõnega ning PayPali (sh krediitkaardiga).

Talgud päädivad laupäeval 14. mail, mil sadakond fondi vabatahtlikku - teiste hulgas valitsuse liikmeid ja riigikogulasi - koguvad annetusi umbes poolesajas kaubandussõlmes üle Eesti. Kaubanduskeskuste nimekiri avaldatakse fondi kodulehel www.kingitudelu.ee.

Laupäeval aitavad annetusi koguda majandusminister Kristen Michal ja välisminister Marina Kaljurand. Rahvasaadikutest panustavad aega ja energiat Viktoria Ladõnskaja, Jaak Madison, Jüri Ratas, Martin Kukk, Kalle Palling, Siret Kotka, Martin Repinski, Kalle Laanet ja Andres Ammas.

Oma annetuse on kokku pannud Põhja-Tallinnas asuva Mudila lasteaia 5-6aastased lapsed ning USA Chicago ja Kesk-Florida eestlased. Vähihaigete heaks on kogutakse annetusi kaitseväe peastaabis ning üks fondi annetuskastidest sõitis isegi kaitseväe suurõppusele Kevadtorm.

Seotud lood:

Välisminister Marina Kaljurand korraldab vähihaigete heaks korjanduse sel nädalavahetusel aset leidval rahvusvahelisel Lennart Meri konverentsil.

„Oleme tänu lahketele annetajatele saanud kahe tegevusaasta jooksul aidata ligi sadat Eesti inimest. Absoluutselt kõiki on õnnestunud aidata, kes fondi poole on pöördunud ning kuuluvad meie sihtgruppi. Tahame seda imelist seeriat jätkata. Vaid üheskoos, igaüks endale jõukohase panusega - olgu selleks 1, 5, 10 või 100 eurot - saame kindlustada hädavajaliku ravi, lootuse ja võimaluse elada kõikidele kaasmaalastele ka 2016.aastal,” ütles vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

Vähiravifondi „Kingitud elu” heategevustalgud toimuvad teist aastat järjest. Eelmisel aastal laekus fondi talgunädala jooksul ligi 50 000 eurot.

Fond toetab vähihaigeid, kelle raviks ei jätku haigekassa vahendeid. Ainuüksi sel aastal on fondilt abi saanud ligi 30 inimest, kelle vähiravisse on fond panustanud üle 300 000 euro.