76-aastane naine saab tänu fondile neljaks kuuks maailma praegu ühe moodsaima ja efektiivseima melanoomiravimi Keytruda (pembrolisumab), mida haigekassa ei kompenseeri.

Tallinna lähistel elaval proual avastati tänavu silmast lähtuv metastaasidega melanoom. Tema ainsaks lähedaseks pereliikmeks on tema lapselaps, kes pöördus abipalvega fondi poole. Fond on eaka naise ravisse valmis panustama esialgu üle 23 000 euro. Naine lisab enda poolt sellele 2500 eurot.

Samuti saab fondi abil uue lootuse ja tervenemise võimaluse 47-aastane Peipsi ääres elav pereisa, kes võitleb teist aastat kroonilise lümfoidse leukeemiaga. Fondi aitab tal käivitada kolmekuulise Imbruvica (ibrutiniibi) ravi, mille eesmärk on valmistada patsient ette luuüdi siirdamiseks ehk vereloome tüvirakkude ülekandeks.
Viie lapse isa tervise heaks panustab „Kingitud elu” ligi 18 000 eurot. Sarnaselt Keytrudaga kuulub ka Imbruvica ravimite hulka, mida haigekassa ei rahasta.

„Mõlemad abisaajad tänavad südamest kõiki fondi annetajaid uue lootuse ja võimaluse eest ning meie ühineme selle tänuga,” ütleb vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. „Tänu fondi suurele toetusele Eesti inimeste poolt jätkame juba poolteist aastat fantastilisel kursil: oleme saanud aidata absoluutselt kõiki abivajajaid, kes viimase hädas fondile loodavad ja toetamise kriteeriumitele vastavad. Kinkides uue lootuse ja võimaluse elada. Igast fondile annetatud eurost saab kellegi jaoks hindamatu kingitus.”

Sel aastal on vähiravifond „Kingitud elu” kogunud annetustena üle 350 000 euro, abi on saanud üle 30 inimese.

Aasta lõpu jõulumeeleolu lähenedes kutsub fond kõiki Eesti ettevõtteid ja eraisikuid üles loobuma tarbetute kingituste tegemisest ainult kinkimise või meelespidamise enda pärast - selle asemel soovitatakse kinkida hoopis elu: teha klientide, koostööpartnerite, pere või sõpradega koos fondile annetus, mis on hindamatu väärtusega kingitus vähihaigele ja tema lähedastele.