Vadim Belobrovtsev: e-kirjavahetuse vargusega võidi üritada varjata suuremat õigusrikkumist

 (116)
Vadim Belobrovtsev: e-kirjavahetuse vargusega võidi üritada varjata suuremat õigusrikkumist
Foto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Sotsiaaldemokraat Vadim Belobrovtsevi sõnul võib oletada, et e-kirjavahetuse afääriga üritatakse varjata mingisugust suuremat õigusrikkumist.

„Me ju kõik saame aru, et see on jaburdus,“ rääkis Belobrovtsev Delfile Ivor Onksoni ja Keskerakonna peasekretär Priit Toobaliga seotud e-kirjavahetuse vargusest. „Ma tahaks näha inimest, kes prindib välja 450 lehekülge oma meilivahetust ja siis lihtsalt paneb laua peale. See on naeruväärne.“

Tema sõnul võib teha erinevaid oletusi, miks seda tehti. „Me loomulikult peame ootama, mis on uurimisorganite ametlik versioon,“ kõneles Belobrovtsev. „Me võime oletada, et sellega üritatakse varjata mingisugust suuremat õigusrikkumist.“

„Kui mõelda seda, et avalikuks on tulnud inimese isiklik kirjavahetus, siis see on lihtsalt vastik,“ sõnas Belobrovtsev.

Belobrovtsevi sõnul on praegu võimatu tuvastada, kas veel mõne sotsiaaldemokraadi kirjavahetus peale Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummi oma on varastatud või mitte, sest selleks peaks selguma mõni sarnane fakt nagu eile avalikuks tuli.

Belobrovtsev leiab, et Ivor Onksion heidab rohkem varju enda peale, mitte Sotsiaaldemokraatliku erakonna peale, kuhu ta varem kuulus, sest Onksion ei ole õnneks enam nende erakonna liige.

Seotud lood:

Ivor Onksion on viimased kolm kuud kuulunud Keskerakonda, enne seda oli ta sotside ridades aasta ja kümme kuud ning ametis Jaak Juske nõunikuna.

Eile avalikuks tulnud juhtumi valguses ei usu Belobrovtsev siiski, et poliitikud edaspidi e-kirjavahetusest hoiduksid. „Isegi kui suhelda inimesega näost-näkku, ei saa olla 100 protsenti kindel, et keegi ei kuula pealt või ei lindista seda,“ rääkis ta. „Selliseid asju juhtub.“

Belobrovtsev ei tahtnud skandaali keskmesse sattunud Priit Toobalile soovitada, kas peatada oma kuuluvus Keskerakonna juhatusse ja taanduda erakonna peasekretäri kohalt või mitte.

„Las ta ise otsustab oma südametunnistuse järgi,“ lausus Belobrovtsev. „Kui ta arvab pärast kõike seda, mis viimasel ajal avalikkuse ette on jõudnud, et võib jätkata erakonna liikemena ja peasekretärina, siis on see tema otsus.“