Vabariigi aastapäev lööb Tallinna liikluse sassi

 (16)
Vabariigi aastapäeva paraad
Foto: Andres Putting

Seoses Eesti Vabariigi 92. aastapäevaga seotud riiklike üritustega muudetakse 23. ja 24. veebruaril liikluskorraldust Vabaduse väljakul ja ümbritsevatel tänavatel.

Trollibussid number 1, 2, 3 ja 6 sõidavad 23. veebruaril kella 21 kuni tööpäeva lõpuni ning 24. veebruaril kella 9.30-12.30 Kaarli puiestee ja Toompea tänava ristmikuni. Ajutine lõpp-peatus tehakse Kaarli puiesteel kesklinna suunalises Tõnismäe trollipeatuses, teatas Raepress.

Bussid number 16, 17, 17A ja 23 on 23. veebruaril kella 21 kuni tööpäeva lõpuni ja 24. veebruaril kella 9.30-12.30 suunatud ümbersõidule marsruudile Endla tänav, Suur-Ameerika tänav, Pärnu maantee ja Estonia puiestee. Bussid teevad täiendavad peatused kesklinna suunal Endla tänaval enne Suur-Ameerika tänavaga ristumist paiknevas ajutises peatuses ja Estonia puiesteel mõlemal suunal paiknevates Vabaduse väljaku trollibusside peatustes.

40. liini bussid sõidavad kesklinna suunal marsruudil Paldiski maantee, Toompuiestee, Rannamäe tee, Suur-Rannavärava tänav, Ahtri tänav ja Hobujaama tänav ning linnast väljuval suunal Hobujaama tänav, A. Laikmaa tänav, Autobussiterminal, Narva maantee, Mere puiestee, Põhja puiestee, Suur-Rannavärava tänav, Rannamäe tee, Toompuiestee, Tehnika tänav ja Paldiski maantee. 40. liini bussidel tehakse täiendavad peatused kesklinnast väljuval suunal Mere puiesteel paiknevas Mere puiestee peatuses ja mõlemal suunal paiknevates Balti jaama peatustes. 40. liini lõpp-peatus tehakse Ahtri tänaval enne Hobujaama tänava ristmikku.

Korralduse kohaselt on 23. veebruaril alates kella 21 kuni 24. veebruarini kuni kella 12.30 keelatud sõidukite peatumine ja parkimine Müürivahe tänaval Harju tänava ja Suur-Karja tänava vahel, Suur-Karja tänaval Müürivahe tänava ja Pärnu maantee vahel ning Komandandi teel.

Georg Otsa tänaval on sõidukite peatumine ja parkimine keelatud alates 23. veebruari kella 12 kuni 24. veebruarini kella 12. Kiriku platsil on sõidukite peatumine ja parkimine keelatud 24. veebruaril kella 7-11.

Paraadi peaproovi ajal 23. veebruaril kell 21.30-24 ning paraadi toimumise ajal 24. veebruaril kella 8.30-12.30 on liiklusele suletud Vabaduse väljak, Georg Otsa tänav, Kaarli puiestee Vabaduse väljaku ja Toompea tänava vahel, Harju tänav Vabaduse väljaku ja Müürivahe tänava vahel, Müürivahe tänav Harju tänava ja Suur-Karja tänava vahel, Suur-Karja tänav Müürivahe tänava ja Pärnu maantee vahel, Komandandi tee ning osaliselt Endla tänav Suur-Ameerika tänava ja Tõnismäe tänava vahel.

Liiklus on selleks ajaks ümber suunatud Suur-Ameerika, Pärnu maantee kaudu.

Paraadi peaproovi ja paraadi ajal kehtib Endla tänaval Lõkke ja Toompea tänava vahel sõidukitele kiirusepiirang 30 km/h.