Vabaerakonna esinduskogu valis uue eestseisuse

 (8)
Vabaerakond
VabaerakondFoto: Ilmar Saabas

Vabaerakonna esinduskogu valis uueks tegevusaastaks uue eestseisuse - esimees on Jaanus Ojangu, aseesimehed Andres Ammas ja Neeme Kuningas.

Jaanus Ojangu sõnul on esinduskogu esimene tööaasta ja viis senist kogunemist kinnitanud, et esinduskogul kui tervikul on olnud oluline roll erakonnatöös. Esinduskogu on kui erakonna parlament – siia kuuluvad piirkondade ja toimkondade esindajad, Riigikogu saadikud ja erakonna juhatuse liikmed.

Neeme Kuninga sõnul on Esinduskogu ühtse vaimu ära-tundmise koht. Andres Ammase sõnul on oluline, et esinduskogul on aega nii töörühmades kui ka ühiselt arutada ja nii tulemuseni jõuda.

Alanud tööaastal on esinduskogu peateema eelkõige seotud kohalike valimistega, Vabaerakonna seisukohtade kujundamisega kohaliku elu edendamiseks üleriigilisel tasemel. Kohaliku elu eest seismisel otsib kogukondade rolli - nii õiguseid kui ka vastutust tähtsustav erakond - lahendusi küsimustele, mis omavalitsusi praegu arengus takistab ja. Oluline on leppida kokku erakonna sammud nii valimisliitude toetamise kui ka kahel toolil istumise küsimuses. Esinduskogu teemaks on kindlasti ka riigireformi kavandamine.

Järgmine, erakonna VI Esinduskogu koguneb oktoobri keskel.