Vabaerakond valis juhi

 (24)
Vabaerakond valis juhi
Andres HerkelFoto: erakogu

Eesti Vabaerakond valis oma tänasel koosolekul esimeheks tagasi Andres Herkeli, kelle jätkamist toetas 164 erakonna liiget, kaheksa valimissedelit tunnistati kehtetuks.

Erakonna kümneliikmelisse juhatusse valis üldkogu järgmised erakonna liikmed: Jaanus Ojangu, Märt Meesak, Jüri Saar, Külliki Kübarsepp, Aimar Altosaar, Ain Ostra, Jüri Adams, Mati Ilisson, Monika Haukanõmm ja Inna Rose. Aukohtu liikmeks valiti Eino Muruste, Margus Sardis, Veana Heinmets, Taavi Simson ja Johannes Kass, ning revisjonikomisjoni liikmeks Anne Hansberg, Raivo Olmet ja Arvo Lehemets, teatas erakonna pressiesindaja.

Üldkogu kiitis põhimõtteliselt heaks ka põhikirjamuudatuse kavandi, millega erakonna ühe uue juhtorganina luuakse esinduskogu, mille ülesanne on juhtida erakonna tegevust üldkoosolekute vahelisel ajal ja mõttekojana läbi arutada erakonna ja Eesti arengu jaoks olulised teemad. Esinduskogu moodustub erakonna piirkonna esindajatest, toimkondade esindajatest, riigikogu fraktsiooni liikmetest, juhatuse liikmetest, Euroopa Parlamendi liikmetest ja vabariigi valitsuse liikmetest. Esinduskogu on kavas kokku kutsuda hiljemalt augustis 2015.