Vabaerakond: riigihalduse ministri koht tuleb koos Jaak Aabiga ära kaotada: sellist portfelli pole enam vaja

 (20)
Riigikogu infotund
Riigikogu infotundFoto: Rauno Volmar

Vabaerakonna saadiku, riigireformi probleemkomisjoni liikme Külliki Kübarsepa hinnangul on valitsusel mõistlik läbi viia riigireform valitsuses. Riigihalduse ministri Jaak Aabi tagasiastumise ajel on valitsusel mõistlik algatada riigihalduseministri ametikoha kaotamine.

„Eelmised riigihalduse ministrid Arto Aas ja Mihhail Korb kinnitasid, et haldusreformi läbiviimise järel sellise ministriportfelliga jätkamist enam vaja pole,“ tuletas meelde Vabaerakonna saadik ning Riigikogu riigireformi probleemkomisjoni liige Külliki Kübarsepp.

„Haldusreformi läbiviimiseks on nii valitsuse tasandil, kui ka seadusandlikul tasandil eeltöö tehtud. Selle edukaks jätkamiseks on antud teatepulk kohalikele omavalitsustele,“ nentis Kübarsepp.

Rahandusministeeriumi andmetel on seoses rahvaarvu vähenemisega vaja kokku tõmmata ka riigivalitsemist. Selleks tuleb esimesel võimalusel samme astuda - näiteks teha selgeks, milliseid ülesandeid riik peab täitma või pakkuma. Vastavalt sellele vähendama ametnike arvu. „Me peame panema piiri riigi paisumisele,“ lõpetas Kübarsepp.