Vabaerakond Postimehe valimismootorist: mitmed küsimused langevad rubriiki "kas te olete oma igahommikuse konjakijoomise maha jätnud"

 (50)
Vabaerakond viib nimekirja valimiskomisjoni
Vabaerakond viib nimekirja valimiskomisjoniFoto: Ilmar Saabas

Keskerakond, Reformierakond, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraadid on kõik väljendanud kahtluseid Postimehe valimismootori üle, mida kahtlustatakse kallutatuses konsevatiivsete erakondade poole.

Ka Vabaerakonnal on tekkinud analoogsed kahtlused Postimehe neutraalsuses, teatas erakonna esimees Kaul Nurm.

"Paljud küsimused seavad vastajad kahvlisse, millele ei ole võimalik mõistlikul viisil vastata. Küsimused on esitatud must-valgetena, aga tegelikus elus on esindatud kõik värvitoonid," nentis Nurm.

Mitmed küsimused langevad tema sõnul rubriiki "Kas te olete oma igahommikuse konjakijoomise maha jätnud". Vastused - "ei", "jah", "pigem ei", "pigem jah". Või "Kas teile pakub naudingut igal hommikul oma naine läbi peksta". Vastuse variandid on "jah", "ei", "pigem jah", "pigem ei".

"Kahtlusi lisab seegi, et Postimees jättis viimasel hetkel avaldamata nende enda initsiatiivil Vabaerakonna esimehe Kaul Nurmega tehtud põhjaliku intervjuu rubriigis Meie Eesti. Kaudsete allikate kaudu on õnnestunud teada, saada, et põhjusena toodi ära intervjueerija võimalik erapoolikus," lisas Nurm.