Vaba liikumine Balti riikides taastatakse 15. mail

 (114)
Täpsustus: Balti riikides reisides 14-päevane karantiin ei kehti
Valga 3. piiripunkti piirivalve
Valga 3. piiripunkti piirivalveFoto: Argo Ingver

Läti peaminister Krisjanis Karins teatas sotsiaalmeedias, et Balti riikide peaministrid on kokku leppinud Balti sisepiiride avamises.

Karins teatas, et koroonaviiruse leviku kontrolli alla saamisest tingituna on ta kõnelenud Eesti peaministri Jüri Ratase ja Leedu ametikaaslase Saulius Skvernelisega ning saanud kokkuleppele, et piirid Eesti, Läti ja Leedu vahel saavad avatuks 15. maist alates.

Väljaspoolt Baltikumi saabujatele kehtima reegel: ületades piiri on reisijal kohustus olla 14 päeva isolatsioonis. Kolme riigi vaheliste piiride avamise eelduseks on omakorda kolme riigi vahelise välispiiri osas sarnaste meetmete kasutamine.

Ratas kinnitas samuti kokkulepitut ning lisas, et detaile piiride avamise osas täpsustab lähipäevil välisministritest koosnev töörühm.

Eile kirjutas Delfi, et läbirääkimised kolme Balti riigi vahel, et avada riikidevahelised piirid, olid käimas. "Läti pole kriisi ajal Euroopa Liidu sisepiire sulgenud, aga Läti toetab piiride järkjärgulist avamist," kommenteeris Läti välisministeeriumi esindaja Drēziņš Läti seisukohta piiriläbirääkimistel.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles, et Läti ja Leeduga arutades on kokku lepitud, et proovitakse ühiselt otsuseid langetades piirangutest väljuda. Tema sõnul on kolm riiki viiruse leviku seisukohalt samas olukorras, Lätis ja Leedus on rahvaarvu arvestades isegi vähem haigusjuhte.

https://twitter.com/krisjaniskarins/status/1257950438692962305

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!